<script id='pixel-script-poptin' src='https://cdn.popt.in/pixel.js?id=145acf8d00afd' async='true'></script>

60 שניות על אתר הסקי צ'רביניה

60 שניות על מתחם הגלישה ויה לטאה

 • Home
 • Home
 • 10 דברים שלא ידעתם על הוואי
10 דברים שלא ידעתם על הוואי

10 דברים שלא ידעתם על הוואי

מה אנחנו באמת יודעים על שרשרת האיים שנמצאת בסוף העולם שמאלה? ליטרלי סוף העולם שמאלה. אם תפתחו אטלאס (או בימינו גוגל מפות), תפנו שמאלה ותמשיכו עד סוף העולם – תגיעו להוואי

מי לא שמע על הוואי? כנראה שאין ילדה או ילד שלא התחפשו לפחות פעם בחיים לנער/ת הוואי או השתתפו במסיבת יום הולדת בנושא הוואי, או שנושא מסיבת הסיום בבית הספר היה… איך לא? הוואי! כי כשחושבים על מקום אקזוטי, ים טורקיז וקשת בענן חושבים על הוואי.

אבל אם תוצאות בעברית בחיפוש בגוגל הם מדד למה שאנחנו יודעים על הוואי, כנראה שאנחנו לא יודעים הרבה. בכל זאת מדובר ביעד שרחוק מאיתנו 22 שעות טיסה (בלי עצירות ביניים) ויש מספיק יעדים אקזוטיים קרובים בהרבה.

אז איך בכלל הגעתי לכתוב על הוואי? בעלי ואני מתכננים את ירח הדבש שלנו בצורה מאוד "פרי סטייל" נקרא לזה, ובחרנו שנטוס ליפן דרך ארה"ב (זה באמת בדרך, אם מסתובבים סביב כדור הארץ), ועצירת הביניים שלנו תהיה בהוואי. ולכן הגיע הזמן שאדע דבר או שניים על המקום הזה שבאמת חיים בו אנשים, לא רק בנות יפיפיות שרוקדות בחצאית וגברברים שמנמנים עם תחתונים, אפילו שאני מקווה בליבי שזה כן נראה ככה, לפחות קצת…

1

הוואי מורכבת מ-8 איים מרכזיים

הוואי היא קבוצת איים באוקיינוס השקט המהווים את המדינה ה-50 בארצות הברית.  היא מורכבת משמונה איים מרכזיים: מאווי, אואהו, קאואיי, מולוקאי, לאנאי, ניאיהאו, קאהולאווה והאי הגדול של הוואי (זהו, אחרי 7 שמות נגמרו להם הרעיונות). למעשה, בשטחה של הוואי מניין האיים הכולל הינו 137, חלקם אף קטנטנים ביותר.

בהוואי אין חופים פרטיים

החופים בהוואי פתוחים ל-כ-ו-ל-ם, כך שגם אם הוצאתם את כל כספכם על הטיסה הארוכה (והיקרה) לשם ונשארתם עם תקציב מוגבל, תוכלו להנות מאותם חופים מהממים בדיוק כמו אלו שבאו לחופשה יוקרתית ויקרה. 

בהוואי יש שלג

מי חשב שבמקום הכי אקזוטי בעולם תוכלו למצוא שלג – והרבה? מסתבר שבהוואי שוכן לו ההר הגבוהה ביותר בעולם (אם מודדים את גובהו מקרקעית האוקיינוס) – הר הגעש מאונה קיאה, אשר פסגתו מתכסה כולה בשלג בחודשי החורף.

יש רק 12 אותיות בשפה ההוואית

בשפה ההוואית ישנן רק 12 אותיות בהן: A, E, I, O, U, H, K, L, M, N, P, W וזאת גם הסיבה מדוע השפה הוואית מכילה מילים  ארוכות מאוד, כמו למשל המילה "דג" בהוואית: LAUWILIWILINUKUNUKUʻOIʻOI. אנחנו אפילו לא מנסים להגות אותה או לכתוב אותה בעברית.

יותר משליש האננסים בעולם מיובאים מהוואי

הוואי היא מעצמת אננסים עולמית ומספקת יותר משלישי האננסים שנאכלים ברחבי העולם. האמת? רק על פי התמונות של האננסים בהוואי שווה לבקר שם.

בהוואי אין נחשים

מאמינים כי הסיבה לכך שאין נחשים בהוואי היא הניתוק הגדול של המדינה משאר העולם. עם השנים התפתחו בהוואי מינים וזנים מיוחדים של בעלי חיים ואילו אחרים נכחדו או מעולם לא התקיימו בה, בהם גם הנחשים. המדינה אוסרת להכניס נחשים לשטחה מכיוון שהם מהווים איום על הציפורים המקומיות ואלו שינסו להגניב אותם למדינה עלולים לשבת בכלא על כך. גן עדן כבר אמרנו?

בהוואי אין שלטי חוצות

יחד עם 3 מדינות נוספות בארה"ב: ורמונט, אלסקה ומיין, בהוואי תהנו מנוף פתוח לחלוטין ללא הפרעה של בר רפאלי בבגד ים בצומת סוענת.

בהוואי יש רק מיעוטים

בהוואי אין אוכלוסייה שולטת ולמעשה כל אחד הוא חלק ממיעוט. קשה מאוד להעריך את הרכב האוכלוסייה, אך מרבית ממנה מורכבת משילובים רבים ושונים של אסייתים- אמריקאים.

הוואי היא המדינה היחידה בארה"ב שמגדלת קפה

ואולי זאת גם הסיבה מדוע הוואי היא המדינה היחידה בארה"ב בה תמצאו קפה נורמלי. מישהו אמר סטארבקס?

אובמה נולד בהוואי

טוב, כנראה שגם בלי המידע הזה הייתם נוסעים להוואי…

3 Comments

 • ניני

  04/10/2018 at 12:11

  נהדר 😊 באמת לא ידעתי את כל אלה. ד"א הכי חשוב לדעת איך אומרים קפה! עזבי אותך מדגים😉

  הגב
  • Lital Licht

   07/10/2018 at 14:48

   כל כך נכון! ובדקתי – ככה אומרים קפה בהוואית: Kape. לפחות זה פשוט…

   הגב
 • זיוה

  06/10/2018 at 07:11

  סעיפים 6 וגם 7 הם סיבות נהדרות בשבילי לבקר בהוואי. נראה באמת גן עדן.
  לא ידעתי שזו מדינה של מיעוטים רבים.
  יופי של פוסט היכרות עם הוואי. למדתי כמה דברים.

  הגב

כתיבת תגובה